Amorphophallus titanum – найсмердючіша квітка у світі?

Аморфофалус титанічний (лат. Amorphophallus titanum або Titan Arum) – рідкісна рослина з найбільшими в світі квітами, діаметр яких досягає 1,2 метра. Рослина Amorphophallus titanum є однією з найбільших на планеті. Запах квітки привертає жуків-мертвоїдів і м’ясних мух, які його запилюють.

Цвітіння рослини відбувається всього 72 години і один раз в 5-10 років. Titan Arum був відкритий в 1878 р. на індонезійському о.Суматра, жителі якого і дали йому настільки невтішну назву.

Цвітіння Titan Arum

Хочеш побачити репортаж з місця подій? Пропоную тобі переглянути даний відеоролик та дізнатись більше.

У цьому відео викладач суспільної науки Ботанічного саду Тодд Бретауер пояснює хімію, що стоїть за потужним запахом цієї легендарної рослини. Це рідкісна рослина розцвіла в Ботанічних садах Сполучених Штатів у Вашингтоні. Рослина має непередбачуваний цикл цвітіння, який триває роками, а запах, схожий на труп, привертає до себе запилення жуків.

Запах у квітки поширюється з її центрального віночка. Коли віночок нагрівається, він починає ледь вловимо пульсувати й виділяти неприємний запах, який на Батьківщині квітки приваблює мух і жуків-гнойовиків, котрі збирають пилок і запилюють інші квітки.

Produced by the American Chemical Society
Video by Sean Pars

“To me,” says DeLong, “it sometimes smells like a dead rat, and other times like a dirty baby diaper. I figure the odor shifts to attract different pollinators”


Теплиця відкрита для публіки цілий рік і має спеціальні розширені години “Morphy”, щоб продемонструвати процес цвітіння. Відвідайте веб-сайт для теплиць, щоб отримати найновішу інформацію.

Leave a Comment