Що вбиває ракові клітини?

Рак – один із найстрашніших діагнозів для будь-якої людини. Близько 20% смертей припадає саме на онкологічні захворювання. Характерна їх особливість – це здатність виникати абсолютно в будь-якому органі. Особливо насторожує медиків, що недуга стрімко “молодіє”.

Прогнозованість захворювання

Неможливо передбачити, захворіє людина онкологічним захворюванням чи ні, а якщо захворіє, то який орган піддасться атаці. Рак виникає з клітин, у яких з якихось причин стався збій. Доведено, що спровокувати таку мутацію може сильна радіація, харчові канцерогени, забруднення навколишнього середовища, куріння, алкоголь. Але достеменно невідомо, чому при однакових умовах життя в однієї людини з’являються ракові клітини, а в іншого немає. Існують тільки припущення, здогадки, теорії виникнення і розвитку онкологічних захворювань.

Виникнення і розвиток раку

Щодня під впливом різних факторів деякі клітини організму змінюють свою структуру. При пошкодженні в клітці змінюється генетична інформація, і вона стає атипової. Це ще не рак. Якщо у людини сильна імунна система, такі клітини будуть швидко розпізнані й знищені. Але з невідомих поки причин імунітет іноді дає збій, і атипові клітини живуть, розмножуються, перетворюючись в ракові. Їх особливість в тому, що вони не вмирають, а продовжують плодитися хаотично і безконтрольно. Будь-яка клітина, що потрапила в чужоземне середовище, одразу гине, але мутировавшая проникає в інші органи і прекрасно себе почуває. Розмножуючись, ракові клітини (фото ви бачите в статті) заміщають здорові тканини, поступово витісняючи їх, що часто і призводить до повної поразки органу. Вони потрапляють у загальний кровотік і розносяться по всьому організму. Ракові клітини в крові прекрасно себе почувають, розмножуються і переміщуються в інші органи і системи. Такі рознесені по всьому організму пухлини називаються метастазами. Коли метастази вражають відразу кілька органів і систем організму, лікування раку стає практично неможливим.

Рак і імунітет

Традиційна медицина все більше схиляється до того, що рак – це імунне захворювання. Організм здатний впоратися з
атиповими клітинами на самих ранніх стадіях. Якщо ж людина ослаблена, ракові клітини розростаються, формують колонії, і тоді вже на придушення онкологічних вогнищ своїх сил не вистачає. Без медичного втручання на цій стадії лікування раку неможливо.

Лікування раку

Кожній людині хочеться знати, що вбиває ракові клітини. Рак – загальна назва великої групи захворювань. Як відрізняються види онкології між собою, так відрізняється і лікування. Загальними методами впливу на пухлину є хіміотерапія і оперативне втручання. У першому випадку хворий отримує велику дозу токсичних речовин, які знищують ракові клітини. Разом з ними гинуть і здорові, бо часто відновлення, навіть при успішному лікуванні, займає довгі місяці і навіть роки. Часто хіміотерапія має практично таке ж згубний вплив на організм, як і сама пухлина. Оперативне втручання дозволяє локально видалити осередок хвороби, але не рятує від метастаз, якщо такі з’являються. Ефективно тільки при початкових стадіях раку, коли він ще не розповсюдилася по всьому організму. Медицина шукає нові способи лікування раку, деякі сучасні технології успішно застосовуються, але панацеї від цього страшного захворювання поки що ще немає.

Імунітет і харчування

Хороший імунітет є найкращим захистом від раку. Щоб зміцнити або відновити захисні сили організму, слід дотримуватися простих правил. Як би банально це не звучало, але для здоров’я просто необхідно вести нормальний спосіб життя, займатися спортом, харчуватися збалансовано. Голодування і монодієти знижують імунітет. У раціоні повинні бути присутніми овочі, фрукти, горіхи, ягоди. Вітаміни і амінокислоти, які містяться в овочах і фруктах, стимулюють вироблення фагоцитів, які успішно знищують ракові клітини. Особливо корисні для підтримки імунітету дари природи, що містять велику кількість фолієвої кислоти. Це зелень, артишоки, квасоля, сочевиця, спаржа, капуста. Ці продукти, які вбивають ракові клітини, благотворно діють на нервову і кровоносну систему, тим самим зміцнюючи захисні сили організму.

Підготувала: студентка хіміко-біологічного факультету

Тулайдан Н.В.

 

Leave a Comment