Вчимо генетику

Генетика

Всі ми дуже часто вживаємо це “страхітливе” слово – генетика. Оптимістично або навпаки, з песимізмом всередині, як зривається з вуст це слово – залежить від ряду факторів. Особливо, коли ми говоримо про дітей, майбутніх або справжніх, зовсім не важливо.

Ось деякі цікаві факти про генетику:

  1. Людський погляд на світ закладається ще в утробі матері. Буде він песимістом або оптимістом залежить не тільки від виховання за життя батьків і суспільства. У першу чергу тут грають роль нейроптіти Y, які знаходяться  в “сірій речовині”; чим їх більше, тим позитивніше людина буде сприймати все навколишнє.
  2. Так мало можна зустріти сьогодні людей з небесно-блакитнимт очима. Однак, ті, які все ж існують, в науці вважаються “родичами”. А все завдяки мутації особливого гена людей, що жили на близькому сході; їх оболонка ока не виробляє в достатній кількості мелатоніна.
  3. Для того, щоб бачити і розуміти, як приживляються стовбурові клітини при пересадці тканин, тайванські вчені провели експеремент. У 2006 році з’явилися “диво” – свиня, яка світилася зеленим кольором у темноті. Зеленим тому, що саме такий ген – зелений флуоресцентний білок, був введений в їх ДНК. Експеремент вдався, поросята світилися повністю.
  4. Помилки рироди появляються у всьому. Так, в 2008 році на світ з’явилося кошеня, яке мало дві голови. І не просто два один від одного незалежні; на одній красивій пухнастій шиї був обрис двох пар очей, носа, рота, вух. І, навіть, красиве пухнасте хутро не змогло приховати каліцтво генетики.

Що ще нового станеться в самій маловідомій науці як “генетика”, поки невідомо. Ясно одне, через кілька десятків років, медики зможуть творити неймовірні чудеса з усім наявним людським генофондом.

Підготувала студентка хіміко-біологічного факультету

Сипень Олена

Leave a Comment