Сумчасті тварини

Сумчасті тварини — це тварини, що народжують недорозвинених малят і доношують їх у сумці, куди відкриваються протоки молочних залоз.

Ряд сумчасті налічує понад 250 видів.

Характерна риса сумчастих — наявність так званих сумчастих кісток (особливих кісточок таза, які розвинені й у самок, і в самців). Сумка для виношування дитинчат є в більшості сумчастих, однак не в усіх вона розвинена однаковою мірою; є види, у яких сумка відсутня.

У більшості примітивних комахоїдних сумчастих немає «закінченої» сумки – кишені, а є лише невелика складка, що обмежує молочне поле.

Розмноження сумчастих відбувається від одного до декількох разів на рік. У сумчастих формується слаборозвинута плацента. Сумчасті є живородними тваринами. В них наявні соски. Після народження маля (розміром 3 см.) бере в рот сосок, який відразу розбухає. Мати вприскує йому в рот молоко за допомогою м’язів, що оточують молочну залозу. Клоаки немає. Анальний і сечостатевий отвори відокремлені. Наявні м’ясисті губи. Мозок примітивний. Зуби слабко диференційовані.

Розміри тіла сумчастих коливаються від 5 см до 1,5 м.

Температура тіла сумчастих близько +36°С.

Сумчасті живляться рослинною і тваринною їжею.

Представники сумчастих тварин: до комахоїдних і хижих форм належать опосуми американські, мурахоїди сумчасті, вовки сумчасті. До рослиноїдних — кенгуру, коала.

Багато видів сумчастих — наземні тварини (наприклад, сумчастий тушканчик, кенгуру) або мешкають на деревах (сумчаста летяга, коала, сумчасті кішки). Тільки деякі з них пов’язані з водоймами (водяний опосум) або живуть під землею (сумчастий кріт).

Поширення сумчастих — Австралія, Південна та Північна Америка.

Leave a Comment