Сон

Сон – найкраще рішення, якщо немає інших рішень. Луїс Рівера

Сон один з найпотрібніших та найприємніших частин існування людини. При цьому ми дуже мало знаємо про це явище.

Сон — періодичний функціональний стан організму людини, який характеризується вимкненням свідомості й зниженням здатності нервової системи відповідати на зовнішні подразники.

Протягом усього життя ми спимо 20-25 років. Смішно, але вчені досі не знають, навіщо. Тобто людство спить третину життя і не знає, чому це робить, з якою метою, крім очевидного — сон дарує розслаблення і відпочинок (та й то, не всім). Сон — не тільки одна з великих загадок природи, а поки що один із найпотужніших інструментів впливу на здоров’я, настрій, бадьорість та енергійність.

Наука сну – територія загадкова. Дослідники й досі не впевнені, що відбувається у нашому мозку під час сну, чому ми бачимо сни, і що вони означають. Але в останні роки наука відкрила декілька цікавих речей про те, що відбувається з нашим розумом в обіймах Морфея.

10 дивовижних фактів про те, чому нам необхідний повноцінний нічний сон:

1. Знайомі запахи допомагають формувати спогади у мозку під час сну, поліпшуючи продуктивність вашого навчання.

2. Здригання тіла, коли ми засинаємо – дуже поширене явище. Воно абсолютно не шкідливе і називається “гіпнотичні ривки”.

3. Одне невелике дослідження показало, що гра на діджеріду (музичний духовий інструмент аборигенів Австралії, який є довгою дерев’яною або бамбуковою трубою.) сприяє поліпшенню сну, тому що зміцнює м’язи, які беруть участь у процесі дихання.

4. Аналіз добових біоритмів людини показує, що найбільш природний час для денного сну – між 14.00 та 16.00 годинами. Хоча сон у другій половині дня більше сприяє відновленню організму, невеликий відпочинок близько полудня підвищує творчий потенціал.

5. Дослідження показали, що мутація в гені DEC2 дозволяє деяким людям повністю висипатися за чотири години сну вночі. Жодних побічних ефектів на організм від такого короткого сну в них не виявили.

6. Проте, навряд чи ви відноситеся до цієї групи людей. Тих, кому пощастило висипатися за декілька годин, не більше 5% на Землі. Більшості людей потрібно 8 годин сну. Але близько 30% не дозволяють собі спати більше шести годин на ніч.

7. Одна з теорій про те, чому нам необхідно спати, твердить, що під час сну наш мозок упорядковує спогади та враження, які він отримав протягом дня. Здається, уві сні ми також можемо давати собі раду зі спогадами про неприємні або травмуючі події.

8. Деякі дослідники за допомогою аналізу мозкової активності змогли реконструювати відеосюжети, які люди проглядали вдень на каналі YouTube. Вчені впевнені, що не за горами той день, коли подібна методика допоможе розшифровувати сни.

9. Військові дослідники виявили, що, якщо ви виспитеся заздалегідь (наприклад, лягаючи спати раніше протягом декількох днів), позбавлення сну не буде таким важким.

10. Якщо 12 ночей поспіль ви спатимете всього по 6 годин, стан вашого організму буде таким, як при наявності 0,1% алкоголю в крові – невиразне мовлення, порушення рівноваги, погіршення пам’яті. Іншими словами, це стан сп’яніння.

 

Видання Сosmo.com.ua підготувало 9 цікавих фактів про сон, які вас здивують.

1. Тривалість сну залежить від віку людини: до 18 років людина повинна спати не менше 10 годин, у віці від 19 і до 55 років— 8 годин, а 55 років достатньо спати лише 6 годин.

2. Уві сні чоловіки бачать, в основному, інших чоловіків. Жінки бачать чоловіків і жінок порівну.

3. У сні можна побачити лише тих людей, яких бачили раніше, при цьому нам може наснитись навіть ті, кого ми вже забули.

4. 12% людей бачать тільки чорно-білі сни.

5.Найкраща поза для сну — на животі. Як стверджують науковці, так можна заснути швидше.

6. Фахівці з Тибету вважають, що сон на лівому боці продовжує життя.

7. Кожна четверта пара у світі спить порізно.

8. Без сну людина може прожити 10 днів. До прикладу без їжі можна вижити 14 днів.

9. Через 5 хвилин після пробудження людина забуває 50% свого сну, через 10 хвилин – 90%.

Leave a Comment