“Кровні” факти

Наш організм – ціла високоорганізована система, яка тримає у собі чимало таємниць і секретів, про які ми не завжди замислюємося. Кров – червона речовина, яка невтомно циркулює по тілу, підтримуючи в нас життя.
1. Вчені вважають, а японці свято вірять у те, що група крові має важливий вплив на характер людини. Навіть при прийомі на роботу враховується група крові, і відмова може мотивуватися саме цим.
2. Звук моря в морській раковині, прикладеній до вуха – це просто звук потоку крові по судинах. Аналогічний ефект викличе те, що ви докладете до вуха зігнуту долоньку.
3. Усі кровоносні судини у людському тілі мають загальну довжину 100 000 кілометрів, цієї довжини достатньо, щоб обмотати Землю 2,2 рази.
4. Кров рухається по судинах з різною швидкістю. В артеріях її швидкість відповідає швидкості пішохода на прогулянці – 1,8 км на годину. У венах – приблизно 1, 5 км на годину.
5. За добу серце дорослої людини перекачує близько 10 тисяч літрів крові! У перерахунку на витрачену енергію це відповідає підйому 10 тонн на третій поверх.
6. Кров’яні тільця виробляє кістковий мозок. За 70 років людського життя він виробляє близько тонни лейкоцитів і 650 кілограмів еритроцитів.
7. Один удар серця виштовхує в кровоносну систему близько 130 міліграмів крові.
8. Самою рідкісною групою крові є IV – вона зустрічається лише у близько 7% людей.
9. Маса крові в здоровій людині – близько 8% від загальної маси тіла, наприклад, при вазі 70 кілограм, в організмі більше 5 літрів крові.

Leave a Comment